Schijnzelfstandig of niet (2)

Ik maakte niet al te lang geleden een post over schijnzelfstandigheid en dat de belastingdienst vanaf volgend jaar gaat controleren op een wet die al sinds 2016 bestaat (https://lnkd.in/eZAjJEF8).

Je merkt dat veel bedrijven dit lastig vinden en ik hoor dat veel bedrijven ZZP-er eruit gaan werken om zo geen risico te lopen. Maar dit lost het probleem niet op, veel bedrijven hebben deze ZZP-er nodig om hun project te kunnen doen. Ik denk dat vooral NIET aan de PostNL-en en Uber Eats van deze wereld, maar hoe zit dat bij architectenbureaus en aannemers waar ik vaak voor werk?

Hoe gaan we dit oplossen, zodat ik jullie nog steeds kan helpen om een project te kunnen draaien omdat je anders geen mensen hebt om dit te doen?

Wat we moeten doen is de inbedding voorkomen en zorgen dat er geen machtsverhouding is.

Ik doe het volgens de vragenlijst van de belastingdienst al best aardig, maar er blijven wat grijze gebieden. Een van de vragen die lastig is is of ik zonder tusenkomst van mijn opdrachtgever een vervanger kan regelen voor mijn werkzaamheden, wat natuurlijk lastig is omdat ze met mij willen werken en niet met een willekeurig ander persoon die ze niet kennen, beetje alsof je het ene bedrijf inhuurt en die het werk vervolgend door iemand anders laat uitvoeren.

Daarnaast zijn er altijd de dingen als een email adres gebruiken van je opdrachtgever en urenlijsten invullen e.d. wat inbedding kan suggereren. Ik denk dat ik deze maar eens ga opnemen in mijn contract.

Dus voor iedereen hier. We horen van alle kanten wat niet meer kan, maar hoe gaan we dingen anders doen zodat het nog wel kan straks?

Bookmark the permalink.

Comments are closed.